Ach, co to był za bal!

Kilkaset dzieci bawiło się podczas zabawy karnawałowej „Radość Nasza ? Radość Wasza?. Po raz osiemnasty zorganizowało ją Stowarzyszenie Beskidzkie Więzi, we współpracy z Urzędem Miasta oraz pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

 

 – Nie zawiedliśmy się. Bal, jak co roku, przyciągnął dzieci, które wspaniale się bawiły ? mówi główny organizator Artur Czernecki, prezes Stowarzyszenia Beskidzkie Więzi. Dodaje także, jak bardzo ważna dla dzieci jest możliwość integracji: – Dzieci niepełnosprawne wspaniale potrafią rywalizować i zwyciężać w konkursach, które są organizowane w czasie balu. To uczy wrażliwości społecznej dzieci sprawne. – Artur Czernecki zwraca też uwagę na powiększające się każdego roku grono sponsorów nagród dla dzieci, instytucji, które włączają się w organizację zabawy.
 


 

Podczas zabawy karnawałowej odbył się konkurs na królową i króla balu, których wybierali przedstawiciele prezydenta miasta Nowego Sącza: dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Dorota Goławska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Grzegorz Chochla i dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Paweł Badura, a także radny Mieczysław Gwiżdż. Jednogłośnie królową balu została Natalia Wielgus, a królem Tomasza Gwóźdź.
 

 

Do tańca przygrywał Zespół Estradowy Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, a firma Koral rozdała tysiąc lodów. Straż Graniczna, Komenda Miejska Policji, pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Nowego Sącza i studenci kierunku medycznego rozstawili swoje stoiska, na których przeprowadzono pokazy i konkursy. Dziećmi opiekowali się studenci Instytutu Pedagogicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.
  

 

Autor: Monika Zagórowska Dodano: 2018-02-13 13:14:16