Sprawozdanie z balu Naszemiasto.pl

Wielki Bal Karnawałowy w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

Autor: Julia Cialpuk

2018-02-13, Aktualizacja: 2018-02-14 09:26 źródło: Naszemiasto.pl
 
 

  • Zobacz galerię

Przepiękna Nikola Kowalik, która ukończyła 7 lat, została wybrana Małą Miss „Gazety Krakowskiej” wśród uczestników XVIII Balu „Radość Wasza – Radość Nasza”. Impreza dla najmłodszych sądeczan tradycyjnie odbyła się w Nowym Sączu na parkiecie Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Dla uczestników Balu Karnawałowego grała Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. Dzieciaki tańczyły na parkiecie, a w przerwach były konkursy i wręczenia nagród, których przygotowano jak zwykle wiele.

Poza prezentem dla Miss „Gazety Krakowskiej” medialnym patronem wydarzenia, wręczono kosztowne nagrody dla dwóch par królewskich. Przez władze miasta Nowego Sącza wybrani zostali 6-letni Tomek Gwóźdź i 5-letnia Natalia Wielgus. Przez starostę nowosądeckiego – 7-latka Nikola Czyżycka i Antoś Malaga, który ma dopiero 3,5 roku. Były też nagrody od prezesa PFRON-u, wojewody małopolskiego, marszałka województwa małopolskiego i wielu sponsorów.

Bal wkroczył w pełnoletność. Stowarzyszenie Beskidzkie Więzi z jego prezesem Arturem Czerneckim już po raz 18. przygotowało wydarzenie, które daje radość wielu sądeckim dzieciom. Na parkiecie bawią się dzieci zdrowe oraz z niepełnosprawnością. Każde przychodzi w przebraniu i może liczyć na upominki oraz moc atrakcji.

– Zakres zabaw w tym roku był poszerzony o naukę segregowania odpadów – mówi Artur Czernecki. – Dla prawdziwych bohaterów Straż Graniczna oferowała strzelanie na elektronicznym trenerze. Policja umożliwiała ubranie stroju funkcjonariusza i opowiadała o zasadach bezpiecznego zachowywania się na drodze. Dzieciaki uczyły się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Animatorami zabaw byli studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Media, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.