Centrum Onkologii w Nowym Sączu

W dniu dzisiejszym tj.20.10.2012r.,uczestniczyłem w uroczystym otwarcia Centrum Onkologii w Nowym Sączu. Dla Nowego Sącza jest to placówka zdrowia bardzo ważna.Dotychczas chorzy na nowotwory sądeczanie by się leczyć zmuszeni byli jeździć do Krakowa, Tarnowa i innych ośrodków onkologicznych. Obecnie będą mogli to robić w Nowym Sączu, gdzie wybudowano Centrum Onkologii za kwotę 45 mln zł a zakup wyposażenia zostanie sfinansowany ze środków Ministerstwa Zdrowia za kwotę 35 mnl.zł. Uroczystego otwarcia dokonał Pan Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa wspólnie z Panem wicemarszałkiem Wojciechem Kozakiem, wiceministrem zdrowia Aleksandrem Solińskim dyrektorem sądeckiego szpitala Arturem Puszko, Leszkiem Zegzdą, Barbarę Bulanowską a uroczyste poświęcenie dokonał wikariusz Diecezji Tarnowskiej ks. dr Władysław Kostrzewa.

Składam serdeczne gratulację i podziękowania dla Pana Dyrektora Artura Puszki oraz wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się w powstanie przy Sądeckim Szpital Centrum Onkologicznego.

Z wyrazami szacunku:

Artur Czernecki-radny miasta Nowego Sącza

http://www.szpitalnowysacz.pl/galeria/centrum-onkologi-budowa

Szczęśliwy finał odbudowy lądowiska w Nowym Sączu

Otwarcie lądowiska przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Nowym Sączu

27 kwietnia 2012r. zostało uroczyście otwarte lądowisko dla helikopterów przy Sądeckim Oddziale Ratunkowym w Nowym Sączu. Tym samym trwające od wielu lat monity przez radnego Artura Czerneckiego zostały po dziesięciu latach zrealizowane, a lądowisko poświęcone przez kapelana szpitala ks. Józefa Wojnickiego.

Stało się tak dzięki osobistemu zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, dla których bezpieczeństwo drugiego człowieka jest najważniejsze. Wśród nich nie można pominąć dyrektora Sądeckiego Szpitala – Artura Puszki i jego zastępcy – Marcina Rolki. Podczas uroczystego otwarcia obydwaj Arturowie- Puszko i Czernecki – nie kryli z tego powodu wspólnej satysfakcji, co zdołali zauważyć przybyli licznie na tę uroczystość zaproszeni goście.

?W końcu – jak to powiedział dyrektor do Czerneckiego ? wraz z oddaniem lądowiska skończą się interpelacje Czerneckiego?.  Podkreślił jednocześnie, że były one dla niego mobilizujące do działania oraz podziękował radnemu za zaangażowanie się w modernizację zdewastowanego, starego, wyłączonego z użytkowania lądowiska. Artur Czernecki odpowiedział: ?Dziękuję Panu dyrektorowi i przepraszam, jeżeli mój głos był być może czasami zbyt mocny, lecz dewastowany teren lądowiska wpływał na moje emocje z tym związane. Dzisiaj jesteśmy wspólnie zwycięzcami toczącej się od lat batalii o modernizację lądowiska.?

Do podziękowań dla wszystkich, którzy przyczynili się do modernizacji lądowiska, dołączył m.in. senator Stanisław Kogut, Prezydent Miasta Nowego Sącza – Ryszard Nowak, Starosta Nowosądecki – Jan Golonka, Barbara Bulanowska – dyrektor małopolskiego oddziału NFZ.

Lądowisko formalnie funkcjonuje od stycznia, kiedy to zostało wpisane oficjalnie do ewidencji lądowisk cywilnych Urzędu Nadzoru Lotnictwa Cywilnego, jako obiekt przystosowany do startów i lądowań śmigłowców. Od tego czasu kilkakrotnie było już wykorzystywane do ratowania życia ludzkiego.

Po modernizacji lądowisko zyskało betonową płytę do lądowania o wymiarach: 35×35 metrów, na której mogą przysiąść śmigłowce o masie do 6 ton. Ponadto  lądowisko zostało wyposażone w: wskaźniki wiatru i ścieżki schodzenia, oświetlenie nawigacyjne i najnowocześniejsze urządzenia elektroniczne pozwalające na lądowanie nawet w bardzo trudnych warunkach pogodowych  jak i również nocną porą.

Podczas  uroczystego otwarcia  pokaz akcji ratowania rannego zaprezentowała  grupa specjalna z Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu przy udziale ratowników  Grupy Krynickiej GOPR.

Media o uroczystości :

http://www.rtk.pl/dnn_rtk/Home/ViewVideo/tabid/63/Default.aspx?id=2108

http://www.sadeczanin.info/wiadomosci/helikopter-wyladowal-pod-szpitalem-otwarcie-ladowiska,33404

http://ratownik-med.pl/index.php/aktualnosci/ratownictwo-mainmenu-148/6473-nowy-sacz-otwarcie-ladowiska-przy-szpitalu-w-tym-miesiacu.html

http://rdnns.pl/index.php/nowy-sacz-11/835-ladowisku-przy-szpitalu-juz-otwarte

http://www.ntvsadecka.pl/1,152-oficjalne_otwarcie..html

http://ratunek24.pl/454/nowy-sacz-lotnisko-juz-oficjalnie-otwarte

http://tv-ns.pl/wydarzenia/material/5640/b/1.html

http://www.youtube.com/watch?v=GJilmf14Gzs

http://www.youtube.com/watch?v=Vyfrh5b9QLU

Dzisiaj wszyscy jesteśmy zwycięzcami !!!

http://wikimapia.org/18566017/pl/L%C4%85dowisko-sanitarne Kolejna inwestycja, o której realizację zabiegałem latami doczekała się szczęśliwego finału. Lądowisko sanitarne przy Szpitalu Specjalistycznym im.Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu będzie służyło ratowaniu życia nie tylko mieszkańcom miasta, ale również turystom a co najważniejsze będzie niezbędne szpitalnemu oddziałowi ratunkowemu, które w świetle wymagań unijnych musi być wyposażone w lądowisko sanitarne. Inwestycja została zrealizowana dzięki osobistemu zaangażowaniu dyrektora Sądeckiego Szpitala Artura Puszki i jego zastępcy Marcina Rolki, za co jestem im bardzo wdzięczny i po ludzku powiem Dziękuję -Dziękuję za to, ze plac przy ul. Bulwar Narwiku nie został zagospodarowany kolejną galerią handlową, lecz został zagospodarowany zgodnie z wcześniejszym przeznaczeniem. Nie mogę pominąć w podziękowaniu moich sojuszników wspierających mnie redaktorów Gazety Krakowskiej Pana Henryka Szewczyka jak również Stanisława Śmierciaka. Dzisiaj wszyscy jesteśmy zwycięzcami wspólnego wysiłku!!! Czasami jednak warto być cierpliwym, pomimo, że co niektórzy ironizowali ze mnie podczas obrad Rady Miasta drwiąc sobie z składanych przeze mnie systematycznie interpelacji. Ci samorządowcy pewnie dzisiaj udają, że nie pamiętają, bo jak przyznać się do

tego, że Czernecki po raz kolejny udowodnił, że ma racje. Poniżej interpelacje i odpowiedzi w sprawie budowy lądowiska sanitarnego w Nowym Sączu

http://arturczernecki.pl/2011/08/trzymam-kciuki-ladowisko-sanitarne-dla-helikopterow-w-nowym-saczu-do-konca-wrzesnia-2011r/, http://w.sadeczanin.info/aktualnosci/art/18171 ??http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/archiwum/1167474,po-co-miastu-ladowisko,id,t.html ?http://chrzanow.naszemiasto.pl/archiwum/1157788,reka-zawisla-w-prozni,id,t.html