Bezpieczeństwo mieszkańców miasta Noweg Sącza jest najważniejsze !

Jest ambaras ze ścieżką dla biegaczy i rowerzystów nad Kamienicą w Nowym Sączu

Od lutego budowana jest pięciokilometrowa trasa pieszo-biegowo – rowerowa nad Kamienicą w Nowym Sączu. Ma być gotowa z końcem lipca. Radny Artur Czernecki zaalarmował naszą redakcję, że podczas prowadzonych prac została przerwana jedna z ?grobli kierunkowych?. Gdyby rzeka po intensywnych opadach deszczu gwałtownie przybrała – twierdzi radny – może stanowić olbrzymie zagrożenie dla mieszkańców pobliskiej ulicy Jamnickiej.

Być blisko ludzi czyli interpelacje radnego Artura Czerneckiego złożone podczas 67 sesji Rady Miasta Nowego Sącza w dniu 24 czerwca 2014r.

Szanowni Państwo,

Podczas 67 Sesji Rady Miasta Nowego Sącza w imieniu Państwa oraz własnym złożyłem interpelacje do Prezydenta Miasta Nowego Sącza z których treścią chciałbym Państwa zapoznać :

Z poważaniem:

Radny Miasta Nowego Sącza

Artur Czernecki

Potok Łubinka tym razem oszczędził miasto-Kamienica oraz Dunajec przypomnieli o sobie -Zobacz zdjęcia

Jesteśmy po nieprzespanej nocy, tym razem Bóg wysłuchał naszych modlitw i nie zostaliśmy zalani wodą, ale to, co przeszliśmy przez te 12 godzin trudno wyrazić słowami  -mówią mieszkańcy osiedli Piątkowa i Chruślice, którzy wyrażają wdzięczność wszystkim, którzy wspierali ich przez ostatnie godziny a w szczególności Ochotniczej Straży Pożarnej z Biegonic w Nowym Sączu, która w strugach deszczu dostarczała  na miejsce zagrożenia worki z piaskiem. Dziękujemy!!!

A tak wyglądał potok Łubinka o 6  rano

A tak rzeka Kamienica w rejonie Hali Widowiskowo- Sportowej.

Rzeka Kamienica tym razem dała mocno znać o sobie i przysporzyła niemało kłopotów Państwowej Straży Pożarnej, która ofiarnie pracowała nad likwidacją występujących zagrożeń .

Wyrażam swoją  wdzięczność wszystkim strażakom  i  druhom  oraz służbą cywilnym za okazaną  ofiarność i pełne poświęcenie.Dziękuję

Z wyrazami należnego szacunku

Radny Miasta Nowego Sącza

Artur Czernecki

Godzina 14.30 Dunajec oraz Jezioro Rożnowskie

Jak widać na fotografiach dom opieki całodobowej dla osób starszych i niepełnosprawnych w Dąbrowej został zalany przez występujący z koryta Dunajec i zmuszony był w godzinach nocnych do ewakuacji swoich podopiecznych, również  Firma „Wiśniowski” znalazła się częściowo pod wodą a do Jeziora Rożnowskiego spłynęło wszystko, co było po drodze wraz z nurtem rzeki Dunajec. Kto to teraz posprząta? Skąd znajdą się na to środki?

Foto własne.

Czy rzeka Kamienica to żywioł niepokorny ?

W 2009 roku RZGW wykonało remont stopni betonowych oraz wykonano opaskę kamienną na lewym brzegu rzeki Kamienicy( tzw. drugi basen od mostu 700-lecia). Wydano olbrzymie kwoty pieniędzy, niestety po wiosennych wysokich stanach wód po wykonanych pracach pozostało nie wiele.

Czy mieszkańcy Nowego Sącza mogą czuć się bezpieczni przy takich zniszczeniach koryta rzeki?