Spotkanie mieszkańców oś.Westerplatte z radnym Arturem Czerneckim

Nowy Sącz: Pancerz na Westerplatte niepokonany!

Jan Pancerz obronił funkcję przewodniczącego zarządu osiedla Westerplatte w Nowym Sączu, podczas wczorajszego (22 listopada) zebrania w klubie ?Bajka?. W wyborach na szefa osiedla dostał 58 głosów, jego konkurent Witold Sikora -11. Nowy-stary przewodniczący zarządu osiedla jest pracownikiem Urzędu Miasta.

Zebranie wyborcze na os. Westerplatte zwoływano dwukrotnie, pierwsze, wyznaczone na 30 października, gdy ludzie przygotowywali groby bliskich do Wszystkich Świętych, nie doszło do skutku z powodu braku kworum (50 osób). Tym razem w ?Bajce? panował tłok, przyszło ponad 80 osób.
Do zarządu osiedla weszli: Stanisław Mężyk, Kazimierz Witowski, Witold Sikora, Maria Sosin, Edyta Adamek i Bogdan Kunicki. Było to jedyne zgłoszone kandydatury.
Pancerz złożył sprawozdanie z działalności zarządu osiedla w minionej kadencji, pochwalił się organizowanymi przez działaczy osiedlowych akcjami na rzecz dzieci: Bezpieczne Wakacje, Bezpieczne Ferie, Mikołajki, a potem wynikł ten sam problem, co na innych zebraniach osiedlowych. Ludzie chcieli dyskutować o nurtujących ich problemach, ale statut osiedla wyklucza debatę nad sprawozdaniem z działalności starego zarządu, tylko od razu przechodzi się do głosowań. Ba, nie można dyskutować, nawet w trakcie liczenia głosów, co się wydłuża.
– To po co myśmy się tu zebrali, do kitu z taką demokracją! ? oburzały się szczególnie starsze osoby. Mieszkańcy wyżywali się w kuluarowych rozmowach z radnymi. A przyszło ich na zebranie aż czterech: Józef Gryźlak, który przewodniczył zebraniu oraz Antoni Rączkowski, Józef Hojnor i Artur Czernecki.– Mieszkańcy skarżyli się, że od lat nie mogą się doprosić o ekrany akustyczne przy ulicy Nowochruślickiej i Sucharskiego. Tam panuje ogromny ruch, tiry jeżdżę przez cała dobę, w nocy ludzie nie mogą zasnąć, dzieci są znerwicowane ? relacjonuje Artur Czernecki. Radny otrzymał pochwały za swoje ostatnie wystąpienie podczas sesji Rady Miasta, w którym sprzeciwił się naliczaniu opłat za śmieci na podstawie licznika zużycia wody. Zdaniem obecnych na zebraniu mieszkańców osiedla Westerplatte taka metoda obliczania opłaty śmieciowej jest błędem (używano mocniejszych słów). Ludzie są zdania, że prezydent wcześniej powinien tą sprawę skonsultować szczególnie z zarządami spółdzielni mieszkaniowych, zawiadujących blokowiskami.

***
Dzielnica Westerplatte położona jest we wschodniej części Nowego Sącza i obejmuje teren pomiędzy ulicami: Lwowską, Batalionów Chłopskich, Alejami Sucharskiego i potokiem Łubinka. Jeszcze w XIX wieku tereny osiedla były częścią Gołąbkowic, a do Nowego Sącza włączone zostały w 1942 r. Zabudowę dzielnicy blokami rozpoczęto w 1971 r.
(HSZ), fot. własne

Źródło : www.sadeczanin.info