Sprawozdanie Gazety Krakowskiej z balu Radość Wasza – Radość Nasza 2019 r.

Tomasz Gwóźdź i Paulina Szkaradek królem i królową dziecięcego balu [ZDJĘCIA, WIDEO]

  • Gazeta Krakowska

Stanisław Śmierciak

Dziewięcioletnia Paulina Szkaradek i ośmioletni Tomasz Gwóźdź zdobyli tytuły Królowej Balu i Króla Balu podczas największej w Nowym Sączu zabawy integracyjnej dzieci w czasie zimowych ferii szkolnych, czyli tradycyjnego balu „Radość Wasza, radość nasza, któremu medialnie patronuje „Gazeta Krakowska”.
 
zobacz galerię (61 zdjęć)

Impreza ta, zainicjowana oraz organizowana przez Artura Czerneckiego – prezesa Stowarzyszenia Beskidzkie Więzi (obecnie też wiceprzewodniczącego Rady Miasta), zgromadziła w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR prawie tysiąc dziewcząt i chłopców. Nagrody dla królewskiej pary ufundował prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, który jest jednym z patronów honorowych Balu Radość Wasza, radość nasza”.

Patronat honorowy nad dziecięcym balem „Radość Wasza, radość Nasza”, który w tym roku odbył się po raz dziewiętnasty, objęli: ordynariusz tarnowski ks. bp Andrzej Jeż, prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Także Marta Mordarska, dyrektor Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, co zrozumiałe, bo bal jest imprezą integracyjną.

Na specjalnych stoiskach można było zaznajomić się z pracą policjantów, ratowników medycznych i funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Do zabaw i pląsów przygrywał Zespół Estradowy Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, co jest już tradycją tej imprezy.

Dla uczestników były nagrody za udział w konkursach oraz słodki poczęstunek, w tym tysiąc lodów od firmy Koral, co także jest zwyczajem balu już od wielu lat.

Wideo

Więcej na temat:

źródło http://nowysacz.naszemiasto.pl/artykul/tomasz-gwozdz-i-paulina-szkaradek-krolem-i-krolowa,4968264,artgal,t,id,tm.html