Wizytacja na Wieży Ratuszowej

Tak wygląda panorama miasta z wieży ratuszowej w Nowym Sączu [FILM, ZDJĘCIA]
Panorama, jaka rozpościera się z wieży ratuszowej dosłownie zapiera dech w piersiach. Przy sprzyjającej, bezchmurnej pogodzie widać z tego miejsca Tatry. O to, by udostępnić wieżę mieszkańcom i turystom zabiega radny PiS Artur Czernecki.

Jego kilkunastoletnie starania, by ten pomysł wdrożyć w życie, niestety nie wzbudziły zainteresowania poprzedników obecnego prezydenta Ludomira Handzla. On sam nie mówi – nie. Ale…

No właśnie. Pomysł wymaga dogłębnej analizy – Tutaj kluczowe będą kwestie techniczne oraz kwestie bezpieczeństwa i organizacyjne – zastrzega prezydent.

Wydaje się, że nowe władze miasta podchodzą do tego pomysłu realnie. Wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek brał udział w wizji lokalnej na wieży ratusza. Rozmawiał z pomysłodawcą o możliwościach wykonania bezpiecznej platformy widokowej dla mieszkańców i turystów.

Na razie wychodzi się na wieżę ratuszową po krętych, metalowych schodach, a potem po drabinie.

Konieczna byłaby, więc budowa samej platformy, jak i bezpiecznego wyjścia na wieżę. Wiązałoby się to oczywiście z remontem. Niezbędne byłyby w tym względzie uzgodnienia z odpowiednimi służbami, w tym konserwatorem zabytków.

Gdyby udało się coś takiego zrealizować, to byłaby to platforma widokowa na wieży ratuszowej stałaby się jedną z największych atrakcji turystycznych miasta. Radny uważa, że znowu ożyłaby sądecka starówka.

– Na wieży sądeckiego ratusza jestem po raz pierwszy – powiedział portalowi Sądeczanin.info Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza. – Wrażenia? Warto było tutaj wyjść, by zobaczyć tę przepiękną panoramę miasta. Jest naprawdę wysoko. Radny Artur Czernecki wykazał się ciekawym pomysłem wartym rozważenia. Wartym, by, może w nieodległej już przyszłości go zrealizować.

Jak przyznał wiceprezydent Bochenek na wieży ratuszowej znajdują się nadajniki kilku operatorów telefonii komórkowej.

– Te umowy obowiązują jeszcze dwa lata – dodał Artur Bochenek.

Dlatego też władze miasta dają sobie czas na to, by podjąć kroki w kierunku realizacji tego pomysłu.

– Proces trochę potrwa, ale może w ciągu dwóch lat uda się udostępnić wieżę ratuszową mieszkańcom – dodał prezydent Bochenek.

Radny Artur Czernecki cieszy się, że nowe władze miasta tak szybko zareagowały na jego pomysł i wierzy, że wcześniej, czy później zostanie zrealizowany.

Inicjatywa Artura Czerneckiego spotkała się z poparciem radnego Koalicji Nowosądeckiej Krzysztofa Ziaji, przewodniczącego Zarządu Osiedla Kochanowskie. Przypomnijmy, że złożył on wniosek do Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok, aby utworzyć taką platformę widokową na wieży ratuszowej. Zabiegał o ponad 41 tys. złotych. Jednak, w związku z tym, że miasto ma jeszcze przez dwa lata umowę z operatorami telefonii komórkowych wycofał z budżetu na przyszły rok wspomniany wniosek.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM, film: Krzysztof Stachura.
Panorama Nowego Sącza z wieży ratusza
Panorama, jaka rozpościera się z wieży ratuszowej dosłownie zapiera dech w piersiach. Przy sprzyjającej, bezchmurnej pogodzie widać z tego miejsca Tatry. O to, by udostępnić wieżę mieszkańcom i turystom zabiega radny PiS Artur Czernecki.

źródło : https://sadeczanin.info/rozmaitosci/tak-wyglada-panorama-miasta-z-wiezy-ratuszowej-w-nowym-saczu-film-zdjecia