Tomasz Gwóźdź i Paulina Szkaradek królem i królową dziecięcego balu [ZDJĘCIA, WIDEO]
- Gazeta Krakowska
Dzieciaki z dzielnicy Falkowa spotkały się na zakończenie wakacji przy ognisku, w którym przypiekały kiełbaski. Organizator spotkania, przewodniczący Zarządu Osiedla Artur Czernecki, zaproponował śpiewanie piosenek biwakowych i praktyczne przypominanie sobie jak bezpiecznie iść do szkoły niebezpieczną ulicą Długoszowskiego. Dzieci dostały odblaskowe breloczki, by dostrzegali je kierowcy.
Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/nowy-sacz/a/falkowa-ognisko-na-koniec-wakacji-zdjecia,12442942/
Tradycyjny opłatek został poprzedzony mszą świętą koncelebrowaną, w imieniu biskupa tarnowskiego, przez ks. infułata Adama Kokoszkę w Kościele Matki Bożej Niepokalanej. proboszcza parafii pw. Matki Boskiej Niepokalanej oraz kapelana ludzi chorych ks. Józefa Wojnickiego.
Przedświąteczne spotkanie, które poprowadzili Artur Czernecki i Barbara Jurowicz, rozpoczęły tradycyjne jasełka, przygotowane jak co roku przez uczniów młodszych i starszych klas szkoły podstawowej nr 20 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Sączu pod opieką Ewy Zielińskiej.
W tym roku w spotkaniu wigilijnym wzięły udział organizacje pozarządowe niosące pomoc ludziom chorym, niepełnoprawnym, samotnym oraz bezdomnym: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo i Umysłowo ?NADZIEJA”, Fundacja Pomocy Osobom z Autyzmem ?MADA?, Nowosądeckie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Opiekunów ?Spokojne Jutro?, Stowarzyszenie ?Przyjaciele Serca i Życia?, Klub Sądeckich Amazonek, Związek Sybiraków, Polski Związek Niewidomych, Fundacja Pomagam Niewidomym, Diabetycy.
Przesłaniem artystycznego występu był fragment listu do Efezjan [4, 32], którego słowa stały się jednocześnie życzeniami świątecznymi od młodych artystów: „Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni! Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg wam przebaczył w Chrystusie”.
O sensie Świąt Bożego Narodzenia i ich symbolice mówił do zgromadzonych ks. infułat Adam Kokoszka.
– Koncert kolęd był kontynuacją naszej modlitwy w kościele podczas mszy świętej. To co usłyszeliśmy i przeżyliśmy przed chwilą, to nie jest rozrywka, ale modlitwa. Dlatego chcę pogratulować tej wspaniałej modlitwy. Święty Augustyn powiedział, że kto dobrze śpiewa, ten dwa razy się modli, ten podwójnie się modli. Byliśmy świadkami nie tylko dobrego śpiewu, ale również pięknego śpiewu – mówił reprezentujący biskupa tarnowskiego ks. infułat Adam Kokoszka.
Nawiązał również do symboliki światła jako symbolu Chrystusa, obecnego także podczas tego wspólnego spotkania.
– Życzę abyśmy tego światła właśnie doświadczyli podczas Świąt Bożego Narodzenia, każdy z nas na swój sposób. Żebyśmy doświadczyli tego ciepła, które Chrystus wnosi poprzez swoją łaskę. Oby to ciepło było odczuwalne nie tylko w naszych rodzinach, ale w całej ojczyźnie.
Świąteczne życzenia złożył także prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. – Spokojnych, miłych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich państwa i dla waszych rodzin. Życzę również aby nowy 2017 rok, który jest przed nami był nie gorszy, a lepszy od mijającego – mówił Ryszard Nowak. – Ważne aby towarzyszyła nam siła i wytrwanie, bo czasy mamy niełatwe i musimy być nadal wierni wartościom, które przekazujemy naszym dzieciom i wnukom. Jeszcze raz życzę państwu wszystkiego co najlepsze w imieniu swoim i swoich współpracowników.
Życzenia wszystkim obecnym podczas tradycyjnego spotkania opłatkowego przekazali również: proboszcz Parafii Matki Bożej Niepokalanej ks. Kazimierz Markowicz, kapelan chorych ks. Józef Wojnicki, Poseł Barbara Bartuś, Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON Marta Mordarska, Przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Bożena Jawor, Naczelnik wydziału prewencji Krzysztof Chochliński, Prezes klubu sportowego Snajper Józef Fiut, Dyrektor MOPS Józef Markiewicz, Prezes MPEC Piotr Polek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 Hanna Śpiewak, a także w imieniu organizatora spotkania wigilijnego, Stowarzyszenia „Beskidzkie Więzi”, prezes Artur Czernecki, który podkreślił, że za rok odbędzie się jubileuszowy 25. opłatek dla osób samotnych i potrzebujących.
Część oficjalna zakończyła się wspólnymi życzeniami i łamaniem się opłatkiem, a chwilę później wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, przy którym nie zabrakło tradycyjnych świątecznych potraw.
Organizatorzy spotkania w sposób szczególny pragną podziękować Siostrze Agnes oraz uczniom ? wolontariuszom z Technikum Gastronomicznego Sióstr Niepokalanek za sprawną obsługę zaproszonych gości.
źródło : http://www.sacz.in/wydarzenia/news;24-wigilia-dla-potrzebujacych-sadeczan,34719.html
Wigilijne spotkanie Stowarzyszenia „Beskidzkie Więzi”
Z udziałem prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 20 odbyło się wigilijne spotkanie Stowarzyszenia „Beskidzkie Więzi” dla osób samotnych, potrzebujących i niepełnosprawnych. Tradycyjny opłatek został poprzedzony mszą świętą celebrowaną, w imieniu biskupa tarnowskiego, przez ks. infułata Adama Kokoszkę w Kościele Matki Bożej Niepokalanej.
Przedświąteczne spotkanie, które poprowadzili Artur Czernecki i Barbara Jurowicz, rozpoczęły tradycyjne jasełka, przygotowane jak co roku przez uczniów młodszych i starszych klas „Dwudziestki”, którzy klimatycznymi wykonaniami kolęd i pastorałek w wigilijny klimat wprowadzili wszystkich przybyłych na spotkanie opłatkowe. Najważniejszym przesłanie artystycznego występu był fragment listu do Efezjan [4, 32], którego słowa stały się jednocześnie życzeniami świątecznymi od młodych artystów: „Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni! Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg wam przebaczył w Chrystusie”.
O sensie Świąt Bożego Narodzenia i ich symbolice mówił do zgromadzonych ks. infułat Adam Kokoszka:. – Koncert kolęd był kontynuacją naszej modlitwy w kościele podczas mszy świętej. To co usłyszeliśmy i przeżyliśmy przed chwilą, to nie jest rozrywka, ale modlitwa. Dlatego chcę pogratulować tej wspaniałej modlitwy. Święty Augustyn powiedział, że kto dobrze śpiewa, ten dwa razy się modli, ten podwójnie się modli. Byliśmy świadkami nie tylko dobrego śpiewu, ale również pięknego śpiewu – mówił reprezentujący biskupa tarnowskiego ks. infułat Adam Kokoszka. Nawiązał również do symboliki światła jako symbolu Chrystusa, obecnego także podczas tego wspólnego spotkania. – Życzę abyśmy tego światła właśnie doświadczyli podczas Świąt Bożego Narodzenia, każdy z nas na swój sposób. Żebyśmy doświadczyli tego ciepła, które Chrystus wnosi poprzez swoją łaskę. Oby to ciepło było odczuwalne nie tylko w naszych rodzinach, ale w całej ojczyźnie.
Świąteczne życzenia złożył także prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. – Spokojnych, miłych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich państwa i dla waszych rodzin. Życzę również aby nowy 2017 rok, który jest przed nami był nie gorszy, a lepszy od mijającego – mówił Ryszard Nowak. – Ważne aby towarzyszyła nam siła i wytrwanie, bo czasy mamy niełatwe i musimy być nadal wierni wartościom, które przekazujemy naszym dzieciom i wnukom. Jeszcze raz życzę państwu wszystkiego co najlepsze w imieniu swoim i swoich współpracowników.
Życzenia wszystkim obecnym podczas tradycyjnego spotkania opłatkowego przekazali również: proboszcz Parafii Matki Bożej Niepokalanej ks. Kazimierz Markowicz, ks. Józef Wojnicki, poseł Barbara Bartuś, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Bożena Jawor, dyrektor małopolskiego PFRON Marta Mordarska , dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 Hanna Śpiewak, a także w imieniu organizatora spotkania wigilijnego, Stowarzyszenia „Beskidzkie Więzi”, wiceprezes Barbara Jurowicz oraz prezes Artur Czernecki, który podkreślił, że za rok odbędzie się jubileuszowy 25. opłatek dla osób samotnych i potrzebujących.
Część oficjalna zakończyła się wspólnymi życzeniami i łamaniem się opłatkiem, a chwilę później wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, przy którym nie zabrakło tradycyjnych świątecznych potraw.
[POBIERZ ZDJĘCIA: fot_1]
[POBIERZ ZDJĘCIA: fot_2]
źródło :nowysacz.pl
Przejazd jest bezpłatny,a mandat całkiem realny
Tak Gazeta Krakowska w swoim artykule oceniła wymóg stawiany osobom z orzeczeniem I grupy inwalidztwa przez MPK w Nowym Sączu,które dodatkowo nakłada wymóg kasowania e – biletu przez m.in. pasażerów niewidomych,niepełnosprawnych z powodu kalectwa itp. Można jednak zadać pytanie osobom odpowiedzialnym za
ten stan rzeczy : Czy osoba z orzeczeniem I grupy inwalidztwa nie nabyła już swoich praw? Czy nie naraża się tym wymogiem na dodatkowe niebezpieczeństwo utraty zdrowia np.osoby niewidome, czy poruszające się przy pomocy kul ? A co sądzą o pomyśle pasażerowie MPK ,odpowiedz znajdujemy w artykule Gazety Krakowskiej red.Stanisława Śmierciaka, który po kilku godzinach obecności na stronie gazety został z niej ściągnięty. Dlaczego, a może kto się wstydzi swoich decyzji ? Odpowiedź na to pytanie jak sądzę należy szukać na drugim pietrze w pięknym sądeckim ratuszu. Na ostatniej sesji Rady Miasta Nowego Sącza w imieniu inwalidów zgłosiłem do prezydenta miasta interpelacje w tym temacie.Mam jednak duże wątpliwości czy pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych Pan Leszek Langer będzie wstanie prezydentowi wyartykułować problem a tym samym przygotować odpowiedź na złożoną interpelacje, skoro jak się przyznał jednym z wywiadów, że jego hobby to polityka proszę nie mylić z polityka społeczną. Poniżej treść interpelacji wg. Biura Prezydenta Miasta BPM.0003.1.347.2013 Radny Artur Czernecki – interpelacja w/s zwolnienia kasowania e-biletu przez osoby niepełnosprawne [BPM ? docelowo MPK] Radny, w imieniu osób niepełnosprawnych, zwraca się z zapytaniem czy rozważana jest możliwość zmiany zapisów wymagających od osób niepełnosprawnych poruszających się komunikacją miejską, a posiadających grupę pierwszą inwalidztwa, kasowania tzw. e-biletu, celem zwolnienia ich z tego obowiązku. Radny interpeluje w tej kwestii w imieniu tej dużej grupy społecznej (radny wymienia m.in. niewidomych, diabetyków, osoby mające problemu z poruszaniem się ruchowo), gdyż ta sytuacja wprawia te osoby w dyskomfort ? sprawniejsi mieszkańcy miasta poruszający się komunikacją miejską chcą jak najszybciej dokonać stosownej czynności polegającej na skasowaniu tego biletu, natomiast osoby z powodu swojej dysfunkcji narządów ruchu czy stanu zdrowia z tą czynnością problem. Radny zwraca się z prośbą o dokonanie stosownych zmian, zaniechanie tych wymogów i powrócić do dawnego stanu, gdy na okaziciela za okazaniem legitymacji osoba niepełnosprawna czy niewidoma mogła poruszać się komunikacją miejską.