Radny Artur Czernecki uczestniczył w uroczystościach w pierwszą rocznicę katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem.

10.04.2011r.O godzinie 8.41 W Nowym Sączu przez minutę zawyły syreny alarmowe, a wierni zgromadzeni w bazylice św. Małgorzaty modlili się w intencji ofiar, które rok temu zginęły pod Smoleńskiem.

W Lasku falkowskim posadzono dęby katyńskie następnie w sądeckim ratuszu odbyła się uroczysta sesja, w której udział wzięli władze Nowego Sącza, radni, parlamentarzyści i honorowi obywatele miasta. Następnie sądeckim ratuszu odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego.Poświęcił ją bp Andrzej Jeż. – Dzisiaj pragniemy utrwalić w sercu i kamieniu pamięć o wybitnych Polakach ? obywatelach Nowego Sącza, którzy oddali swoje życie w służbie Ojczyźnie i Narodowi ? podkreślił biskup. Na płycie Rynku została zaprezentowana wystawa, poświęcona kontaktom i więzom Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego z Nowym Sączem. O godz.17.00 w bazylice św. Małgorzaty rozpoczęła się uroczysta msza święta, pod przewodnictwem ks. Biskupa Andrzeja Jeża w intencji ofiar smoleńskiej katastrofy.

Artur Czernecki w wygłoszonej modlitwie wiernych skierował prośbę-

? Módlmy się za duszę świętej pamięci Prezydenta Rzeczpospolitej Polski Lecha Kaczyńskiego, honorowego obywatela Nowego Sącza, wielkiego Polaka i patriotę, człowieka szukającego prawdy historycznej i pracującego z całych sił dla dobra Polski, oraz za duszę świętej pamięci Pierwszej Damy, Marii Kaczyńskiej, kobiety o wielkim sercu i dobroci dla człowieka. Niech Miłosierny Bóg przyjmie ich do wiecznej Ojczyzny ?