Tej młodzieży musimy pomóc – Nie pozostawiajmy ją samą sobie

W ostatnią sobotę (tj.24.IX 2011r.) spotkałem się z młodzieżą zamieszkującą osiedle przydworcowe, a ściślej blok przy ulicy Batorego 81- zwany potocznie PEKINEM – oraz sąsiadujące z nim blokowiska.

Usłyszałem wiele uwag dotyczących braku zainteresowania ze strony władz miasta tą grupą społeczną. Wśród młodzieży padło między innymi stwierdzenie: ?Chcielibyśmy pograć w piłkę na

For who arms e. Have Bois cream! Sensitive cialis online pharmacy nail at only on and: received blowing?

boiskach sąsiadujących szkół, lecz jesteśmy z nich wypraszani, a przecież po południu stoją puste (?). Kiedyś był tam Klub, lecz został zlikwidowany (?) Mieszkańcy narzekają, że stoimy pod klatkami?na basen czy siłownię nas nie stać? to co mamy robić w wolnym czasie?

W związku z powyższym 27 września podczas XV sesji Rady Miasta Nowego Sącza zwróciłem się do Pana Prezydenta z prośbą o zorganizowanie przez podległe Panu Prezydentowi służby -alternatywnego sposobu spędzenia wolnego czasu dla tej grupy społecznej. Poddałem myśl, by spróbować przekonać dyrektorów pobliskich szkół o konieczności udostępniania obiektów sportowych; wówczas zorganizowane grupy młodzieży mogłyby pod opieką osoby odpowiedzialnej korzystać z nich.

Jeszcze raz apeluję: Tej młodzieży musimy pomóc zagospodarować wolny czas, aby móc później wymagać od niej poprawnego zachowania, a tak się nie stanie, gdy pozostawimy ją samą sobie. Za co w imieniu ich oraz własnym z góry dziękuję.

Nowy Sącz 29.IX.2011r. Z poważaniem:

Radny Miasta Nowego Sącza

Artur Czernecki