Gazeta Krakowska o wyborach Zarządu Osiedla Falkowa

Wyrzucony z PiS Czernecki przejmuje rządy na Falkowej

Partyjni koledzy pozbawili go legitymacji PiS, a ludzie wybrali go na przewodniczącego zarządu osiedla. Artur Czernecki, sądecki radny wyrzucony z Prawa i Sprawiedliwości, wygrał osiedlowe wybory na Falkowej.

Ciekawostką jest, że na tym właśnie osiedlu mieszka dwóch liderów lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, poseł Andrzej Czerwiński i były wicemarszałek Małopolski Leszek Zegzda. Sam Czernecki natomiast nie mieszka na Falkowej. Wybory do dwudziestu pięciu zarządów sądeckich osiedli dobiegają końca. W przeważającej większości funkcje obejmują

dotychczasowi szefowie osiedli. Z tej reguły wyłamali się mieszkańcy dwóch osiedli.

Najpierw Zabełcza, gdzie była radna miasta Bogumiła Kałużny wygrała z Elżbietą Chowaniec, obecną radną i wieloletnią przewodniczącą osiedla.
Falkowa też zagłosowała za zmianą. Artur Czernecki pokonał Krystynę Wojnarowską, która rządziła na Falkowej trzy kadencje.
– Jestem radnym dziesięć lat – komentuje swoje zwycięstwo Czernecki. – Gołąbkowice, gdzie mieszkam i gdzie przez cztery lata pracowałem w zarządzie osiedla oraz Falkowa to dzielnice z mojego okręgu wyborczego. Dlatego znam problemy Falkowej. Od lat angażuję się w działania na rzecz tego osiedla, więc gdy mnie poproszono, przyszedłem na zebranie. Nie robiłem żadnej kampanii wyborczej. Po prostu ludzie znają mnie jako radnego.

Cztery lata temu z powodu braku koniecznej liczby mieszkańców (kworum to 31 osób), trzeba było wyznaczać nowy termin wyborów zarządu rady osiedla. W tym roku pojawiły się aż 74 osoby. Wśród nich poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Czerwiński z rodziną. – Artur Czernecki zaprezentował się merytorycznie bardzo dobrze – kwituje jego zwycięstwo poseł Czerwiński. W zgłoszeniach kandydatur do pełnienia funkcji przewodniczącego zarządu osiedla Falkowa padły nazwiska Krystyny Wojnarowskiej, Artura Czerneckiego i Danuty Bojarczuk, dyrektorki Gimnazjum nr 3.

W głosowaniu tajnym radny Czernecki uzyskał 35 głosów, poprzednia przewodnicząca 29, a dyrektorka szkoły – 8.
Mimo nalegań, Krystyna Wojnarowska nie zgodziła się kandydować na członka zarządu, na którego czele stanie Czernecki. Oprócz nowo wybranego przewodniczącego zasiądą w nim Danuta Bojarczuk, Barbara Budzyńska, Anna Świder i Bożena Poręba.

Wojciech Chmura

Zródło: Gazeta Krakowska

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/683127,wyrzucony-z-pis-czernecki-przejmuje-rzady-na-falkowej,id,t.html