Potok Łubinka tym razem oszczędził miasto-Kamienica oraz Dunajec przypomnieli o sobie -Zobacz zdjęcia

Jesteśmy po nieprzespanej nocy, tym razem Bóg wysłuchał naszych modlitw i nie zostaliśmy zalani wodą, ale to, co przeszliśmy przez te 12 godzin trudno wyrazić słowami  -mówią mieszkańcy osiedli Piątkowa i Chruślice, którzy wyrażają wdzięczność wszystkim, którzy wspierali ich przez ostatnie godziny a w szczególności Ochotniczej Straży Pożarnej z Biegonic w Nowym Sączu, która w strugach deszczu dostarczała  na miejsce zagrożenia worki z piaskiem. Dziękujemy!!!

A tak wyglądał potok Łubinka o 6  rano

A tak rzeka Kamienica w rejonie Hali Widowiskowo- Sportowej.

Rzeka Kamienica tym razem dała mocno znać o sobie i przysporzyła niemało kłopotów Państwowej Straży Pożarnej, która ofiarnie pracowała nad likwidacją występujących zagrożeń .

Wyrażam swoją  wdzięczność wszystkim strażakom  i  druhom  oraz służbą cywilnym za okazaną  ofiarność i pełne poświęcenie.Dziękuję

Z wyrazami należnego szacunku

Radny Miasta Nowego Sącza

Artur Czernecki

Godzina 14.30 Dunajec oraz Jezioro Rożnowskie

Jak widać na fotografiach dom opieki całodobowej dla osób starszych i niepełnosprawnych w Dąbrowej został zalany przez występujący z koryta Dunajec i zmuszony był w godzinach nocnych do ewakuacji swoich podopiecznych, również  Firma „Wiśniowski” znalazła się częściowo pod wodą a do Jeziora Rożnowskiego spłynęło wszystko, co było po drodze wraz z nurtem rzeki Dunajec. Kto to teraz posprząta? Skąd znajdą się na to środki?

Foto własne.