Ciekawy wywód martinoffa z Londynu vel martinoff.salon24.pl

Martinoff wrócił do pióra. Dokłada do pieca, poczytajcie

Marcin Kościsz, znany w naszym portalu bardziej jako ?Martinoff z Lodnynu? po klęsce wyborczej (kandydował w okręgu nr 4 do Rady Miasta Nowego Sącza z listy Solidarnych Sądeczan) powrócił do publicystyki. I w tym jest dobry.

Poniżej najnowsze refleksje ?Martinoffa z Londynu?, czyli młodego, sympatycznego mieszkańca Biegonic, którego zły los rzucił na obczyznę, a on, nieborak, w tej olbrzymiej, ośmiomilionowej metropolii, istna Wieża Babel, ciągle myśli o Sączu, jak  sienkiewiczowski „Latarnik”…

HSZ

**

Wczoraj w TV Trwam oraz w Radio Maryja mieliśmy okazjĘ obejrzeć i wysłuchać obecnego prezydenta i kandydata na prezydenta Nowego Sącza, Ryszarda Nowaka. Wziął on udział w „Rozmowach Niedokończonych”
http://www.radiomaryja.pl/multimedia/wplyw-samorzadu-na-zycie-mieszkancow-cz-i-tv-trwam/#comment-122662
http://www.radiomaryja.pl/multimedia/wplyw-samorzadu-na-zycie-mieszkancow-cz-ii-2/

Jest to prawdopodobnie część tajnego planu na kampanię wyborczą na drugą rundę kandydata PiS na prezydenta, obok zaproszenia samego prezesa Kaczyńskiego do miasta, co miało miejsce w ostatnią sobotę.

Niestety niczego dobrego się nie dowiedziałem, a wprost przeciwnie. Utrwaliłem w przekonaniu, że sądecki PiS stoi obłudą.

Otóż sam próbowałem dodzwonić się 20 razy do Radia Maryja, niestety, nie udało mi się to. Inni słuchacze dzwonili i rozmowy najczęściej schodziły na tematy gender i sfałszowania wyborów przez PO.

Za sfałszowaniem miały stać też rosyjskie służby specjalne. A przecież, to Ryszard Nowak przez 8 lat swoich rządów nie potrafił usunąć pomnika chwały Armii Czerwonej stojący w Nowym Sączu. Wszystkich, którzy chcieli usunąć ten pomnik nazywał oszołomami. Jemu bowiem pomnik się podobał, bo jak był małym chłopcem, to ten pomnik stał i nie widział żadnych powodów, żeby ten pomnik usunąć. Teraz nagle, tydzień przez wyborami, usunął tablicę informacyjną na pomniku i w Radio Maryja robi z siebie rusofoba.

Moje zdziwienie wzbudziło mówienie o systemie sprawowanie władzy przez PO. Szkoda, że Nowak nie powiedział o swojej fundacji Silver Economy, która dwa tygodnie po powstaniu dostała miejską dotację. Założycielami tej fundacji są osoby bliskie związane z Nowakiem i zasiadające w jego komitecie wyborczym.

Szkoda, że Nowak nie powiedział o wydrukowanych, kolorowych broszurkach wysłanych do wszystkich nowosądeczan i wydanych z pieniędzy publicznych.

Czy to właśnie nie są najgorsze elementy systemu PO, krytykowane przez Nowaka na szczeblu krajowym, a kopiowane na szczeblu lokalnym?

Nowak, również przez skromność, nie wspomniał o nadaniu honorowego obywatelstwa Nowego Sącza Kazimierzowi Pazganowi, jak się okazało, tajnemu współpracownikowi służb bezpieczeństwa. To kandydatowi na prezydenta, popieranego przez PiS, nie przeszkadzało.

Nie przeszkadzało mu również przyjęcie do swojego komitetu wyborczego kandydata na radnego miejskiego, który 4 lata temu startował z listy PO i w swoim oświadczeniu lustracyjnym podał, że współpracował z wojskowymi służbami specjalnymi.

Mało tego, w jego komitecie znalazł się również inny kandydat na radnego miejskiego, który stanął przed partyjnym sądem koleżeńskim i powinien, decyzją wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego, zostać usunięty z partii PiS. Uniknął tego, ponieważ sam zrezygnował, ale od razu znalazł wsparcie w komitecie wyborczym Ryszarda Nowaka, który wystawił swój,obok pisowskiego, komitet. http://martinoff.salon24.pl/551098,jak-byly-szef-cba-dal-sie-wyrolowac

Do pełnego obrazu jego komitetu, zbieraniny usuniętych z PiS, uciekinierów z PO należy jeszcze dopisać członków PSL, który również wystartowali z listy wyborczej Nowaka. I wszystko przy wsparciu prezesa Kaczyńskiego. (Czy on do końca wie co robi?)

Największe moje zdziwienie wzbudziły wypowiedzi Nowaka w sprawie Marszu Niepodległości i słowa wsparcia dla jego uczestników. Nowak rozumie bowiem frustracje tych ludzi. Otóż to ja uczestniczę od dwóch lat w Marszu Niepodległość i specjalne przyjeżdżam z Londynu, żeby brać w nim udział. I pokazać temu całemu systemowi partyjnemu co o nich myślimy. Ludzie tacy jak ja protestują przeciw takim ludziom jak Nowak. A Nowak w swojej obłudzie posłuży się nawet Marszem Niepodległości, żeby dokopać PO i swojemu kontrkandydatowi.

Nowaka nie tylko nie widziałem na Marszu Niepodległości, ale również na marszu w obronie wolnych mediów i TW Trwam, jaki odbył się w Nowym Sączu. Mimo to do toruńskich mediów pojechał, jak trzeba ratować swoją skórę. http://martinoff.salon24.pl/411277,nie-oddamy-wam-telewizji-trwam-w-nowym-saczu

Nowak oczywiście nie byłby sobą, gdyby nie zaatakował kontrkandydata. Wymienił wszystkie jego miejsca pracy, podsumowując pytaniem: kiedy on będzie miał czas pracować na rzecz Nowego Sącza?. Otóż, znowu z nerwów się zagalopował, bo przecież z faktu, że ktoś 10 lat temu gdzieś pracował nie wynika, że nadal tam pracuje i nie ma czasu na inne zajęcia.

A co do wymienionej jednej z firm gdzie Handzel pracuje – Miasteczko Multimedialne, to Nowak znów zapomniał powiedzieć, że sam zwolnił tę firmę z podatków lokalnych na 10 lat. Pomimo tego, że firma ta nie wypłaciła swoim podwykonawcom za prace. A firmy te pochodzą głównie z regionu sądeckiego.

Nowak często przypominał wypowiedź Handzla sprzed ponad dwóch lat, kiedy to powiedział, że jak się komuś nie podobają niskie zarobki w Nowym Sączu, to może wyjechać z Nowego Sącza do Irlandii. Otóż dwa lata temu nikt poza mną nie skomentował tych słów Handzla. A teraz wszyscy do nich wracają. http://martinoff.salon24.pl/395154,kto-w-aws-wyhodowal-taka-zmije-na-swojej-piersi

Nota bene Nowak również wypowiedział się skandalicznie, gdy na pytanie dlaczego młodzi ludzie opuszczają Nowy Sącz i wyjeżdżają za granicę, odpowiedział, że o to właśnie walczyliśmy, żeby każdy mógł swobodnie podróżować. Otóż informuje Nowaka, że 80 procent polskich emigrantów nie wyjeżdżałoby z Polski gdyby nie zmusiła ich do tego sytuacja. I ja należę do tych, którzy chętnie by zostali w Sączu, ale wyjechali za pracą, bo tutaj żadnej nie było. A Nowak mi powie, że on walczył o to, żebym mógł swobodnie podróżować po Europie…

Ostatnim czasem Andrzej Chronowski, były minister skarby państwa, poparł Ryszarda Nowaka przeciw Ludomirowi Handzlowi. A to właśnie Handzel był dyrektorem jego gabinetu politycznego i uczestniczył w najbardziej kompromitujących rozmowach w imieniu Chronowskiego.

Teraz Chronowski mówi, ze Handzle zapewniał go o swoich prawicowych poglądach, a później okazało się, że ma lewicowe.
Chronowski chce nam wmówić, ze znalazł sobie Handzla, który mówił, że ma prawicowe poglądy i zrobił go dyrektorem swojego gabinetu politycznego a potem ten go oszukał.

Otóż dla mnie to jest kolejny dowód, że ci politycy niby – prawicowi kompletnie nie umieją dobierać sobie ludzi, że wspomnę tylko o Sikorskim, Marcinkiewiczu i Wiplerze. http://martinoff.salon24.pl/544909,tajna-bron-pisu-zaciela-sie-od-butelki-wina oraz http://martinoff.salon24.pl/502660,po-pis-gazowy

Z powyższego, pomimo tego, że mam prawicowo- narodowe poglądy będę głosował na Handzla, a nie na pisowskiego kandydata. Sądecki PiS to karykatura poglądów pisowskich i ich przeciwieństwo. Pora najwyższa oczyścić sądecki PiS. Za cztery lata są kolejne wybory i Handzla można wtedy rozliczyć. A trwanie przez kolejne 4 lata tego obłudnego systemu jest bardziej szkodliwe niż rządy lewicowego technokraty. http://martinoff.salon24.pl/423452,uklad-sadecki

Marcin Kościsz vel Martinoff z Londynu

źródło :sadeczanin.info