Kolejna inwestycja, zgłoszona przez radnego Artura Czerneckiego, została zrealizowana!

Po sześciu latach oczekiwania została zrealizowana moja interpelacja dotycząca wymiany zniszczonego ogrodzenia przy Gimnazjum nr 5 w Nowym Sączu.

1 lutego 2005r. podczas sesji Rady Miasta Nowego Sącza po raz pierwszy złożyłem interpelację do Prezydenta Miasta Nowego Sącza, dotyczącą realizacji zaleceń pokontrolnych, wydanych przez Sanepid w Nowym Sączu, a co więcej – wyeliminowania zagrożeń dla przebywających w tej placówce uczniów. Przez kolejne lata kilkakrotnie przypominałem o skierowanej przeze mnie prośbie, zwracając jednocześnie uwagę na to, iż winniśmy dbać także o wizerunek miasta. Po sześciu latach oczekiwania na decyzję władz miasta Nowego Sącza Gimnazjum nr 5 może się teraz poszczycić nowym ogrodzeniem o długości 370 m (z ocynkowanych paneli ogrodzeniowych firmy ?Wiśniowski?), które zamontowano od strony ulic: Prażmowskiego i Nadbrzeżnej oraz Długoszowskiego.

W końcu, po kilku latach oczekiwań, nowe ogrodzenie zastąpiło starą, zdezelowaną siatkę, która nie służyła ani bezpieczeństwu uczniów, ani nie wpływała najlepiej na wizerunek szkoły, w sąsiedztwie której znajduje się nowoczesne boisko wielofunkcyjne tejże placówki oświatowej.

Liczę, że wkrótce nastąpi dalsza wymiana ogrodzenia (przerdzewiałych, zniszczonych blach) przy Szkole Podstawowej nr 20, o którą od lat wspólnie ze mną domaga się sądecki Sanepid, jak i również dyrekcja tej placówki oświatowej wraz z całą społecznością szkoły.

Musicie Państwo przyznać rację, że nowe ogrodzenie, w porównaniu ze starym, nie tylko wygląda wspaniale, ale i także doskonale służy uczniom, zapewnia im bezpieczeństwo, a także podnosi atrakcyjność placówek oświatowych Naszego Miasta.

Kończąc, składam podziękowania dla Pani Zastępcy Prezydenta Miasta Nowego Sącza – Bożeny Jawor – za zrozumienie istoty sprawy i przekazanie środków na tę inwestycję, prosząc jednocześnie o dokończenie jej: dobudowę pozostałego ogrodzenia przy Szkole Podstawowej nr 20.

Z poważaniem:

Radny Miasta Nowego Sącza

Nowy Sącz 29.08.2011r.                                           Artur Czernecki