Kto na tym zarobi?

Nowy Sącz to miasto prężnie rozwijające się, zatem ważne jest, by decyzje władz lokalnych sprzyjały Sądeczanom w ich inicjatywach gospodarczych.

W programie dzisiejszej sesji Rady Miasta (6 września) znalazł się projekt uchwały, dotyczący stref płatnego parkowania.

Moim zdaniem, wprowadzenie opłat za parkowanie w strefie miejskiej w soboty spowoduje, iż spora część mieszkańców zacznie parkować przy galeriach handlowych ? gdzie parkingi są udostępnione za darmo, a tym samym centra handlowe zyskają nowych klientów. Uchwała ta w znaczny sposób wpłynie na ?wyludnienie? centrum miasta, a w konsekwencji doprowadzi do poważnych kłopotów te firmy i sklepy, które prowadzą działalność gospodarczą na terenie nowosądeckiej Starówki. A przecież już dzisiaj można dostrzec coraz więcej pustostanów z przyklejoną na witrynie informacją ?DO WYNAJĘCIA?.

Zadaniem władz miejskich jest wspieranie lokalnych przedsięwzięć gospodarczych, a nie ich hamowanie i ograniczanie. Dlatego też  apeluję do Prezydenta Miasta Nowego Sącza o wycofanie z dzisiejszych obrad kontrowersyjnego projektu uchwały i poddanie go dogłębnej, mądrej analizie.

Radny Miasta Nowego Sącza

Artur Czernecki