Radny Czernecki triumfuje

Miło nam donieść iż złożona interpelacja w dniu  31.07.2012r podczas 33 sesji Rady Miasta przez radnego Artura Czerneckiego przyniosła swój skutek w praktyce.

a brzmiała ona tak:

1.Czy miasto Nowy Sącz zainteresowane jest lub rozważa taką możliwość oraz czy podjęto jakieś działania w celu znalezienia innej gminy/innych gmin sąsiadujących, z którymi można by było przystąpić do wspólnego przetargu na zakup energii?

2.Jaka jest ilość giga watogodzin zużywana w skali roku przez instytucje miejskie wraz z oświetleniem miejskim?

Wówczas w odpowiedzi prezydenta zapewniono radnego, iż miasto weźmie pod uwagę zgłoszoną propozycje  i rozważy znaleźć inną gminę /gminy sąsiadujące w celu przystąpienia do wspólnego przetargu.

Jak podało Radio Kraków. Nowy Sącz  przystąpił do Sądeckiej Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej.Po ogłoszeniu przetargu na wspólnego dostawcę, a co za tym idzie zmniejszenie wydatków na prąd  miasto uzyska  ok. 40 % tańszy prąd jak przyznał prezydent  Ryszard Nowak .

Czytaj również : http://arturczernecki.pl/2013/05/musialem-czekac-rok-na-reakcje-ratusza/

Informacja podana przez Radio Kraków :

Nowy Sącz: O prawie 40% zmniejszą się rachunki miasta za prąd

Jak już informowaliśmy w Radiu Kraków, władze miasta wraz z wójtami sześciu gmin i przedstawicielami ponad 40 instytucji z regionu powołały do życia Sadecką Grupę Zakupową Energii Elektrycznej.
Cel był jeden, ogłoszenie przetargu na wspólnego dostawcę, a co za tym idzie zmniejszenie wydatków na prąd. Przed otwarciem ofert zgłoszonych do przetargu, Ryszard Nowak prezydent Nowego Sącza szacował, że dla miasta oszczędności wyniosą około 15 procent.

? Zaoszczędzimy jednak jeszcze więcej ? przekonuje Ryszard Nowak.

Rocznie Nowy Sącz wydaje nawet 8 milionów złotych na oświetlenie ulic, ratusza i poszczególnych wydziałów. Do tego dochodzą rachunki ze szkół, placówek kulturalnych i spółek komunalnych. Zaoszczędzone pieniądze miasto chce przeznaczyć na inwestycje. Podobnie zamierza uczynić gmina Chełmiec, która jako jedna z pierwszych gmin przyłączyła się do Grupy założonej przez miasto.

? Wspólnie wynegocjowaliśmy dobrą stawkę ? ocenia wójt Bernard Stawiarski.

Sądecka Grupa Zakupowa Energii Elektrycznej czeka na następne gminy i instytucje. Za rok ogłoszony zostanie kolejny przetarg na dostawcę prądu. Jak pokazuje przykład Krakowskiej Grupy Zakupowej, wtedy oszczędności mogą być jeszcze większe. W pierwszym roku swojej dzielności grupa zaoszczędziła 5 milionów złotych, w następnym będzie to już 10.

Źródło :

http://www.radiokraków.pl/www/index.nsf/ID/KORI-9CRAGG