Przyjdź w sobotę grillować i zostań mistrzem Nowego Sącza!

Nagrody pieniężne, kosze przypraw, bony na kolacje we dwoje, nawet lot samolotem? Ale przede wszystkim ? pamiątkowe puchary dla zwycięzców i miano grillowego mistrza. Wszystko to czeka uczestników XII Mistrzostw Nowego Sącza w Grillowaniu i IX Turnieju Gmin Beskidu Sądeckiego, które odbędą się w najbliższą sobotę, 13 lipca w Miasteczku Rowerowym.

O mistrzostwach pisaliśmy już tutaj: Weź udział w Mistrzostwach Nowego Sącza w grillowaniu
Wbrew pozorom grillowanie wcale nie jest takie łatwe ? mówi Artur Czernecki, radny Nowego Sącza, pomysłodawca i jeden z organizatorów imprezy. Tajemnica dobrze przyrządzonej potrawy to nie tylko odpowiednio przygotowana zaprawa do mięs, w tym, ile damy rozmarynu, bazylii czy gałki muszkatołowej. ? Grillowanie to nie jest tylko położenie mięsa na ruszcie, ale również położenie rusztu nad ogniem ? wyjaśnia Czernecki. ? Jeśli położymy ruszt zbyt wysoko, mięso nie będzie wystarczająco chrupkie i smaczne. Jak przyznaje, gotowanie jest jego pasją, a potrawy doprawia bardziej ?na oko? niż według gotowych przepisów. Nie zdradził nam jednak ani jednego swojego przepisu. ? Każdy ma swoje tajemnice w kuchni, nie będę przecież zdradzał własnych.
Własne kulinarne sekrety i dobry, sprawdzony grill ? jedynie w to trzeba się zaopatrzyć, by wziąć udział w nadchodzących, XII Mistrzostwach Nowego Sącza w Grillowaniu i IX Turnieju Gmin Beskid Sądeckiego. Wszystko inne ? mięso i przyprawy ? zapewniają organizatorzy. Walka będzie gorąca nie tylko od żaru z grillów. Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody, ufundowane przez sponsorów. Przede wszystkim ? pamiątkowe puchary dla finałowej trójki oraz nagrody pieniężne w wysokości 1000, 500 i 300 złotych, do tego nagrody rzeczowe ? między innymi kosze przypraw Marina, produkty z miodu od firmy Huzar, spływy Popradem ufundowane przez firmę Centrum, zniżki na szkolenia organizowane przez firmę ETB Group, wejściówki do spa, kolacja we dwoje i rabaty do restauracji w hotelu Beskid. W Turnieju Gmin pierwsze miejsce nagradzane jest nagrodą w wysokości 1000 złotych, drugie i trzecie miejsce ? nagrodami rzeczowymi. Organizatorzy zapewniają, że z zawodach nikt nie wyjdzie z pustymi rękami. ? Najefektywniejsze grillowanie połączone z akcentem regionalnym, czyli z użyciem naszych regionalnych produktów, zostanie dodatkowo nagrodzone lotem widokowym nad Sądecczyzną, który sponsoruje Aeroklub Podhalański ? mówi Artur Czernecki. ? W imieniu organizatorów i wszystkich uczestników Mistrzostw chciałbym serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, bez nich nie udałoby się nam wszystkiego tak przygotować. Jestem dumny z tego, że nasze rodzime firmy tak potrafią się dzielić ? dodaje. Nagrody przygotowano również dla dzieci biorących udział w towarzyszących Mistrzostwom zawodach sportowych.
Do udziału w Mistrzostwach Nowego Sącza w Grillowaniu, a także w Turnieju Gmin Beskidu Sądeckiego można się zgłaszać do 12 lipca, dzwoniąc pod numery telefonów 516 016 282 i 509 907 001.
KID
fot. MIGA

źródło :sadeczanin.info