Nowy Sącz miastem kwiatów i zieleni

Nowy Sącz. Poświąteczna wizytówka miasta. Parking „tonął” w śmieciach po jedzeniu z McDonald’s

Joanna MrozekZaktualizowano 


Fot.Artur Czernecki
zobacz galerię (9 zdjęć)

 
Parking przy Alejach Piłsudskiego tak zwane ,,jojko” jest miejscem spotkań młodzieży. Wieczorami są tam tłumy młodych osób, które niestety pozostawiają po sobie śmieci po jedzeniu z restauracji McDonald’s. Przez okres świąt nikt nie posprzątał śmieci, było ich tak dużo, że nie mieściły się w przeznaczonych do tego kubłach. Artur Czernecki, radny Nowego Sącza i Przewodniczący Osiedla Falkowa zamieścił zdjęcia na swoim profilu Facebook. Stwierdził, że winę za to ponoszą służby odpowiedzialne za sprzątanie, które nie wypełniły swoich obowiązków. Śmieci dzisiaj rano zostały już posprzątane.

Sprzątaniem tego terenu zajmuje się firma AVR S.A., w skład którego weszła także spółka EKO-DUO S.C., która zajmuje się utrzymaniem czystości na trenie Nowego Sącza informuje Monika Zagórowska z Urzędu Miasta Nowego Sącza.
Artur Czernecki zauważył, że tym razem od piątku śmieci nie były posprzątane.

– Rano chodzę do kościoła i zawsze służby o 6 rano sprzątały. Tym razem co się stało, niestety nie wiem. Od piątku nie było nikogo. Nie jest dla mnie wytłumaczeniem, że były święta. Inni pracują, jak kierowca autobusu, lekarze czy pracownicy na stacji paliw- tłumaczył Artur Czernecki. Radny wystosował interpelację do prezydenta Ludomira Handzla, bo nie chce żeby sytuacja się powtórzyła w przyszłości.

Śmieci z parkingu przy Alejach Piłsudskiego zostały dzisiaj rano uprzątnięte.

źródło : https://gazetakrakowska.pl/nowy-sacz-poswiateczna-wizytowka-miasta-parking-tonal-w-smieciach-po-jedzeniu-z-mcdonalds-zdjecia/ar/c1-14072155